Monchi'nin gözü onun üzerende. Gelin Behlül'ü tanıyalım.

Trabzonspor'un Özkan Sümer'in raporuyla Haziran ayında profesyonel sözleşme imzaladığı genç oyuncumuz Behlül. Sizlere kendisini tanıtmasını istedik, farkında olmalısınız gelecek bu çocukların elinde.

 

Öncelikle Behlül kim biraz kendinden bahseder misin?

Aslen Trabzonlu bir ailenin çocuğu olarak İStanbulda doğdum. Futbola 9 yaşında İstanbul  Damlasporda başladım, burada altyapı eğitimimi aldım ve 15 yaşında Trabzonspor’a transfer oldum. Trabzonspor’da forma giydiğim 4. Senemde profesyonel sözleşmeye imza attım.

 

İstanbul gibi bir büyük şehirden Trabzona gelmek zor oldu mu?

Oldu tabiki, aslında özel hayat anlamnda oldu Trabzon’da bildiğiniz gibi yapacak şeyler kısıtlı her istediğini yapamıyorsun.

 

İlk Trabzonspor’dan teklif aldığın zaman neler hissettin?

Aslında Beşiktaş be Trabzonspor’un teklifleri arka arkaya gelmişti ama biz Trabzonspor’u seçtik, ailemin Trabzon’lu olmasıı bunda büyük faktördü tabi. Memletimiz sonuçta oraya bir şekilde faydalı olmak için elimizden gelen herşeyi yapmak istiyoruz. İlk teklif geldiği anda ki duygularımı tarif edemem, sonuçta 15 yaşında bir çocuğa Trabzonspor gibi bir klüpten teklif geliyor. Nasıl hissedilebilir, harika bir duyguydu.

 

Ailen seninle geldi mi Trabzon'a?

Malasef onlar İstanbul’da kaldılar.

 

Behlül önünde uzun yollar var hedeflerin neler?

İlk hedefim Trabzonspor’da A takımda oynamak, oraya güç katmak, herşeyimi vermek. Daha sonra ise Avrupa’da oynamak ve A milli takımımızın formasını giymek, ben kısacasaı hedeflerim çok büyük diyeyim.

 

İdolün var mı?

Türkiye’de Emre Belözoğlu’nun futbolunu örnek alıyorum, Avrupa’da ise kesinlikle Modriç.

 

Boş zamanlarında neler yaparsın?

Genellikle arkadaşlarımla bir yerlerde kahve içeriz, muhabbet ederiz, Play Station oynarız.

 

Trabzonspor A takımında örnek aldığın, beğendiğin bir oyuncu var mı?

Sosa ve Burak abi çok başkalar kariyerleri her şeyleri ortada, Yusuf ve Abdülkadir zaten hep dikkat çeken isimler.  Birde Ekuban, harika bir oyuncu bence atletik ve mükemmel sprinter.

Ve son olarak;

Son olarak İnşallah bu sezon iyi bir yerde bitireceğiz ligi, buna inanıyorum.

Kendisi tabiri caizse şeker gibi bir çocuk, biraz heyecanlı biraz sempatik. Umuyoruz ki daha büyük yerlere gelecek kendisi, bizde Trabzon Kulis ekibi olarak kendisine futbol hayatı boyunca başarılar diliyoruz.
Ayrıca İnşaallah bir gün Avrupa'ya transfer olursa kendisinden bir forma sözü aldım :)

Tunahan KÖSE/Trabzon Kulis