Milli Takım Konya’da galip!

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu üçüncü maçında Türkiye, Fransa’yı 2-0 mağlup etti ve grupta 3'te 3 yaparak liderlik koltuğuna oturdu.

10 yıl sonra rakip olduğumuz Horozlar karşısında Konya’da tarih yazan A Milli Takımımız, bu zaferle güçlü rakibini tarihinde ilk kez mağlup etmiş oldu. Fransa’ya 90 dakika boyunca tek bir net fırsat vermeyen Ay-Yıldızlılar, Şenol Güneş önderliğinde gecenin en dikkat çekici sonucuna imzasını atarak, tüm Türkiye’yi büyük bir sevince boğdu. Horozlar, kalemize 90 dakika boyunca sadece 4 şut atabildi ve hiçbirinde isabet bulamadı. Böylece Fransızlar, son 10 senede ilk kez bir maçı isabetli şut atamadan tamamladı. Şimdi hedefimiz, salı günü İzlanda’yı da devirip, 2020 yolunda hedefe emin adımlarla ilerlemek olacak.

Trabzonspor’un genç yıldızları Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür ise müsabakanın son dakikalarında forma şansı buldu. Karşılaşmanın 85. dakikasında Cengiz Ünder’in yerine Yusuf Yazıcı oyuna dahil olurken, 89. dakikasında ise Abdukadir Ömür Dorukhan’ın yerine oyuna dahil oldu.

Maçın bitiş düdüğüyle saha içinde Trabzonspor’un genç yıldızları Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür kameralar karşısına geçti.

Yusuf Yazıcı: “Sana ne dedim basın toplantısında? Neden olmasın? Neden kazanmayalım? Tebrik ediyorum bütün takım arkadaşlarımı. Çok iyi oynadık ve istediğimiz sonucu aldık. Şimdi İzlanda maçına odaklanacağız.”

Abdulkadir Ömür: “Çok mutluyuz. Öncelikle taraftarlarımıza çok teşekkür ederiz. Maçın başından sonuna kadar inanılmaz bir destek verdiler. Fransa’yı baskı altında bıraktılar. Kazanmayı çok istiyorduk. İnşallah İzlanda maçında da kazanmak istiyoruz.” 

TSKULİS/MBS