Mehmet Yılmaz'dan Ekuban Hakkında Flaş Sözler!

Trabzonspor eski futbolcusu ve tv futbol yorumcusu Mehmet Yılmaz, Bordo-Mavililerin cumartesi günü oynayacağı Beşiktaş maçını Karadeniz’e değerlendirdi. Bordo-Mavililerin bu sezon dış sahada oynadığı en iyi futbolu Konya’da oynadığı söyleyen Mehmet Yılmaz, şu değerlendirmelerde bulundu; “Trabzonspor eski ruhunu yakaladı artık. Bundan sonra herkes Trabzonspor’dan korkacak”

“Trabzonspor, büyük takımın nasıl oynaması gerektiğini özellikle Konya maçının ilk yarısında gösterdi. Artık o oluşan Trabzonspor’un büyük kimliği gitti havası yerlen bir oldu. Bundan sonra Trabzonspor eski ruhuna döndüğünü herkese gösterdi. Şansa buralara gelmediğini gösterdi. Trabzonspor o büyüklük kimliğini yeniden buldu”

 “Ama bakıldığı zaman sıkıntılı yerler var. Özellikle savunmada problem var. Genç Hüseyin Türkmen çok iyi oyuncu. Yalnız onun yanında oynayanlar Hüseyin’e çok fazla bir şey katmıyor. Buraya özellikle çok iyi baba bir stoper alınmalı. Bence çok iyi olmasa da Kayserispor’dan Kana Bıyık alınabilir. Hüseyin’e o bölgede tecrübe katacaktır”

Trabzonspor Novak’ın da alternatifini bulması lazım. İbanez gönderilip bu oyuncunun yerine de iyi bir sol bek almalı. Sağ tarafı Pereira ve Kamil Ahmet’in götüreceğinden şüphem yok. Bir de Rodallega ayrılacaksa çok iyi bir golcü alınmalı. Ekuban’a umut bağlanırsa hayalcilik olur. Çünkü Ekuban golcü değil. Bir sezonda 15-20 gol atamaz. Ekuban daha çok yıpratıcı oyuncu”

“Trabzonspor'un Konya’da puan kaybetmesi ve Beşiktaş’ın kazanması ile puan farkı 5’e çıktı. Artık prestij maçına çıkılacak. Ama ben Trabzonspor’un kaybetmeyeceğini düşünüyorum. Çünkü Trabzonspor eski kimliğine ve büyüklüğüne kavuştu. Bundan sonra Trabzonspor’dan eskisi gibi korkup çekinecekler. Maçın favorisi de Trabzonspor’dur”

“Artık sezon sonu yaklaşıyor. Trabzonspor yönetiminin şimdiye kadar çoktan Ünal Hoca ile sözleşme yapılmalıydı. Ünal hocanın kendisi ayrılmaz. Çünkü başarılı olmuş. Eğer Ünal hoca ile anlaşılmazsa sıkıntı olur. Devam etmeleri lazım”

“Yusuf ve Abdülkadir Ömür artık Trabzonspor’daki görevlerini tamamlamışlardır. Bence her iki oyuncu 30 milyon Euro üzerinde bir fiyata satılabilir. Bu para ile hem borcun bir kısmını ödersin hem de gelecek yılın kadrosunu kurabilirsin. Eğer bu oyuncular seneye kalırsa bu verimi verebilirler mi diye de düşünmek lazım”