Konya'lı Ünal Karaman ve Kırşehirli Şamil Ekinci'nin ruhuyla...

Sizlere yazı öncesi bir şeylerden bahsetmek istiyorum. Karşımda samimi, misafirperver, dost canlısı, bir Anadolu çocuğunun içindeki Ünal Karaman’ın, Şamil Ekinci’nin ruhunu gördüm… İçinde, Trabzonspor için kopan fırtınayı, bordo mavili formaya olan hasretini farkettim.

Ben Kayseri’li bir dost kazandım.

Karşınızda Ramazan Övüç…

Ramazan öncelikle hayat nasıl gidiyor şuanda neler yapıyorsun?

Teşekkür ederim. Sezon başı hazırlık maçında çapraz bağlarım koptuğu için şuanda Ocak’a kadar sakatlığım el verdiği süre içinde çalışmalar yapıyorum.

 

Hemen Trabzonspor serüvenine gelmek istiyorum o süreç nasıl oldu? İlk teklif geldiği zaman neler hissettin?

Erciyesspor’da oynarken Trabzonspor’la oynadığımız maç sırasında Sadi Tekelioğlu izlemiş ve beğenmiş teklif geldi maddi hiç bir şekilde beklentim olmadan gözüm kapalı imza attım. Ben Anadolu’da doğdum büyüdüm tabiki de küçüklükten beri Trabzonspor hayalim vardı. Hayali bile güzel,  Trabzonspor demek her takımdan daha önde demekti benim için.

 

Trabzon günlerin nasıldı?

Tek hayalim Trabzonspor formasını en iyi şekilde terletmekti. Maddi değil manevi yük vermek istedim Trabzonspor’a… Oynadığım dönemde en iyi şekilde oynadığımı düşünüyorum ama şanssız bir sakatlık geçirdim ondan sonrası da malum…

 

Trabzon’da nerede kalıyordun?

Altyapı tesislerinde. Şükürler olsun her şeyimiz vardı orada.

 

Sivas maçıyla formayı aldın ve Başakşehir maçında talihsiz bir sakatlık geçirdin, o dönem sana sahip çıkıldı mı klüpte? Neler yaşadın sakatlık döneminde?

Sahip çıkılsa haberim olmadan başka bir takıma verilmezdim. Hiç sorun etmedim zaten öyle sorunlu bir tip değilim 4 yıl askeri ücrete oynadım sorun çıkarmadım, çünkü hayalimdi bu benim. Ve tekrar bordo mavili formayı giymek için daha çok çalışmam gerektiğine karar verdim.

 

Hami hoca formayı verdiğinde gerçekten sakatlığa kadar çok iyi bir grafik çizdin o form Eskişehir’de neden devam etmedi ?

Sezon başı kampı geçirmeden Eskişehir’de oynadım 25 maç sonra dizimden sakatlandım kamp geçirmediğim için Eskişehir taraftarı arkamda oldu hep seviyordu beni onlara tekrar teşekkür ediyorum.

 

Trabzon’da başına gelen ilginç bir olay varmı ?

Alt yapıdayken genelde meydana yürüyerek giderdik, küçük pazar kurulurdu balık satılırdı sabah kahvaltısında yemek için hamsi alan birini görmüştüm. Ben İç Anadolu’da büyüdüğüm için sabah kahvaltı da balık yemek garip geldi bana.

 

Sonrasında bir Samsun macerası orada pek forma şansı bulamadın bunun sebebi neydi ?

Samsun’da ilk 7 maç oynadım sezon başı kampı geçirmediğim için  antremanda kasığım yarıldı.

 

Bu yaz sözleşmeni fesh ettin orada neler yaşandı 1461’e neden gitmedin?

Sezon başlamadan kampa gideceksin dediler sonra anlamadığım bir şey oldu kamp kadrosunda yoktum sebep olarak orta saha oyuncusu çok dediler.  1461 e gitmeme amacım tekrar kendimi kanıtlayıp tekrar Süper Lig’e dönmekti, 1 yıl 1.ligte oynayıp kendimi ispatlayıp tekrar Süper Lig’e dönmek için 3. Lig’i tercih etmedim.

 

İdolün?

Gattuso

 

Trabzon’da boş zamanlarında ne yapardın?

Takımdaki arkadaşlarımla okey oynardık, sinemaya giderdik böyle zaman geçirirdim.

 

Futbolcu olmasaydın ne olmak isterdin?

Elimden her iş gelir helal yol nereyse oradan kazanırdım hayatı.

 

Hiç kimsenin bilmediği gizli bir özelliğin var mı?

Genelde her şeyi içime atarım kimseyle paylaşmam.

 

A takımdaki oyuncularla aran nasıldı?

Hepsine tekrar teşekkür ediyorum saha içi saha dışı hepsi çok yardımcı oldular sağolsunlar.

 

 

Son olarak Trabzonspor taraftarına bir sözün var mı?

Trabzonlu ve Trabzonsporlu herkesin iyi güzel insanların yanımda olduğunu biliyorum. Yusuflara sahip çıksınlar çünkü Trabzonspor için bugün de yarında üzülecek insanlar Yusuf ve Yusuf gibilerdir. Hayalimden vazgeçmedim ben yine diyorum, çok çalışıp tekrar Trabzonspor formasını giyeceğim ve yine maddi hiç bir sıkıntı çıkarmadan formanın hakkını vereceğim, bu hikaye böyle yarım kalmayacak.

Tunahan KÖSE/Trabzon Kulis