Karaman değerlendirmelerde bulundu.

TEKNIK direktör Ünal Karaman, takımın son durumu hakkında önemli açıklamalar yaptı. Mehme Ali Yılmaz Teisleri'nde idman öncesi basın mensuplarına konuşan 52 yaşındaki hoca, "Şartlar ne olursa olsun bizler işini profesyonelce yapan insanlarız. Dolayısıyla hiç kimsenin milli ara oldu diye konsantrasyonunu bozmaya hakkı ve şansı yok. Erzurum maçındaki performanstan ben de memnun değilim. Kötü oynadık. Milli takımlara 9 oyuncu gönderdik. Milli takıma giden oyuncu, 'Hocam ayaklarımı kaldıramıyorum, çok yorgun hissediyorum kendimi' derse ne diyebilirim. Çözemediğimiz bazı noktalar var. Bu dağılmadan biz de müzdaribiz. Benim de beklentilerim, kırgınlıklarım oluyor" ifadelerini kullandı..

YERLi VE MiLLi ANLAYIŞ

KULÜBÜN yapı olarak kendisini bulması gerektiğini belirten Karaman şöyle devam etti: "Trabzonspor'un başkanlık kurulu, teknik kadrosu, futbolcusu yılların deneyiminden geçerek oluşmalı. Takım bir bütündür, başkanı, teknik kadrosu, basını bir bütündür. Hele ki bu şehir Trabzon'sa... Kılı kırk yararak oluşturmalı. Ben yarın olmayabilirim ama bu anlayış sürmeli. Trabzon'u, şehri düşünen bir anlayış. Hoyratça davranan değil, daha yerli ve milli bir düşünceyle ciddi bir planlamanın içinde olan bir Trabzon gerçekle örtüşür. Hangi takımın ne oynadığı hiç önemli değil, aslolan bizim oyun karakterimizin, takımımızın saha içinde nasıl vücut bulduğudur. İşini ciddi yapan muzaffer olur. Rakiplerden korkumuz yok, endişemiz kendimiz.".

LİGDE istatistiklerde ön plana çıkan takımların başlarında geldiklerini anlatan Karaman, "Son maçı katmadığımız anda belki de ligin en iyi oynayan takımlarından biriyiz. En çok isabetli, en çok dikine pas yapan takımız. Bu gerçekleri yok sayamam ki bir an her şey bitmiş, Nuh Tufanı kopmuş... Ortalık facia... Nerelerden geldiğimiz unutuluyor. Ben gerçekleri bilirim, ben gerçeklerle yüzleşirim. Ben geldiğim noktayı bilirim. Kendimizi Kafdağı'na çıkartmayız" diye konuştu. Galatasaray galibiyetinden sonra telefonuna 750 övgü dolu mesaj geldiğini dile getiren Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yıllarca kullandığım telefonumu kapattım ve hiç açmadım. Ayaklarım yere bassın kibre düşmeyeyim diye. Biz futbolun gerçeğini de biliyoruz. Herkes gerçeklerle yüzleşsin.".

GÖZLERiNE BAKAMIYORUM

TARAFTARA 3 puan veremedikleri için üzüldüklerini anlatan Karaman şunları söyledi: "Ben burada personelimden çay isterken gözünün içine bakamıyorum, onun utancını yaşıyorum. Milli arada yorgunluk yaşadık, zihinsel yorgunluk olarak ona bazı şeyler ilave ettik. Dolayısıyla bu ne ilk ne de son kayıp olacak. Şehrimize iyi hizmet etmek, iyi temsil etmek çabası içerisindeyiz. Bu da gücümüzün yetebildiği ana kadar. Yetemediği nokta içerisinde zaten mutlak sonu biliyorsunuz.".

Hüseyin Karadeniz/ Trabzon Kulis