Hikmen Karaman’dan çarpıcı açıklamalar!

TSKULİS/MBS 

Çaykur Rizespor’u geçtiğimiz senelerde küme düşüren Hikmet Karaman o döneme ait çarpıcı açıklamalar yaptı. Trabzon şehrini ve Trabzonspor’u sevdiğini ve bu dönem şampiyonluk yarışında başarılar dilediği Trabzonspor için o dönem için şu sözleri söyledi: “Trabzonspor camiası ve taraftarı ile bir alıp veremediğim yok. Benim o zaman o sözü söylediğim tek bir kişi var. O söz de bana ait değil. Rizespor'un o dönemki başkanı benimle özel görüştü ve o sözü söylememi istedi. Ben de sözün nereye varacağını bilemeden o anki psikoloji ile çıktım kısa bir konuşma yapıp o sözü söyledim”

“Bu şehir bu günü unutmaz” kelimesini Trabzonspor camiiasına Trabzonspor’a değil tek bir kişiye söylediğini söyleyen Karaman “Trabzonspor ile Rizespor arasında zaten bir sıkıntı var. Benim o sözlerim de bunların hepsinin üzerine benzin dökmüş gibi oldu. Trabzonspor, Karadeniz'in lokomotifi ve en büyüğüdür.” dedi.

Sözlerine devam eden Karaman “Bir defa Rizespor camiası Trabzonspor’un büyüklüğünü kabul edecek. Trabzonspor camiası ile yaşadığı şampiyonluklarla büyük bir takım.  Oraya saygı duyacaksın. Rizespor ne? 3-4 senede bir düşen çıkan, yapılanmaya giden bir camia." bu çarpıcı açıklamaları yaptı. 

Ayrıca Karaman Rizeli vatandaşların Fenerbahçe’ye olan sevgisini ve sempatisinide belirtti.