HALİL TRABZONSPOR'U İSTİYOR!

Bu sezon gençlere yaptığı yatırım ile dikkat çeken ve bu doğrultuda Fıratcan Üzüm (20), Yusuf Sarı (20), Atakan Gündüz (18) ve Salih Kavrazlı'yı (17) renklerine bağlayan Trabzonspor yönetimi, uzun zamandır görüşme halinde olduğu Halil Dervişoğlu, için şartları zorluyor. Trabzonspor yönetimi, gurbetçi oyuncu için Hollanda'ya çıkarma yaptı. Sparta Rotterdam'a ilk teklifini ileten yönetim olumsuz yanıt alınca teklifini yeniden revize ederek Hollanda temsilcisine iletti.

‘Trabzon’a gitmek istiyorum’ 

Trabzonspor yetkileri genç oyuncunun bonservisi için 750 bin Euro'ya kadar çıkarttı. Rotteram yetkilileri ile sıkı bir pazarlık içerisinde bulunan Trabzonspor yönetimi, Halil cephesinden sevindiren haber geldi. Ümit milli yıldız '' Kariyerime Trabzonspor’da devam etmek istiyorum” dediği öğrenildi. Hem Trabzonspor hem de Halil, Hollanda temsilcisine transfer için baskı uygularken, görüşmelerde de sona gelindiği kaydedildi.

Etkili bir performans ortaya koydu

Halil Dervişoğlu, Hollanda ekibinde oldukça iyi bir sezon geçirdi. 19 yaşındaki forvet, U21 Ligi’nde çıktığı 42 maçta 15 gol ve 12 asistlik performans sergiledi.