Gökdeniz Karadeniz açıklamalarda bulundu!

Trabzonspor altyapısında yetişip 1999/2000 sezonuna kadar Bordo-Mavili formayı terletip 8 Milyon Euro’ya Rus ekiplerinden Rubin Kazan’a transfer olan yerli Maradona Gökdeniz Karadeniz, Trabzonspor’da oynadığı dönemlere ait açıklamalarda bulundu.

İbrahim Yattara hakkında konuşan Karadeniz, Yattara’nın aslında o dönemlerde çok iyi yerlerde oynabileceğini ama profesyonelliğinin o düzeyde olmadığını aktardı. Defans futbolcuların antrenmanda Yattara’dan çekindiğini ve “Beni rezil edecek hareket yapma. Ayağını eline veririm” diye Yattara'ya takıldıklarını kaydetti.

Zamanında birlikte oynadığı golcü Fatih Tekke hakkındada konuşan Karadeniz şunları söyledi: "Oynadığım en yetenekli forvet Fatih Tekke. Fatih, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi 3 forveti arasında sayılabilir. Aslında saha dışında çok görüşmezdik ama saha içinde birbirimizin ne yapacağını çok iyi anlardık."

3-4 sene birlikte oynama şansı bulduğu Hami Mandıralı hakkındada konuşan Gökdeniz Karadeniz, Hami’nin frikik kullanışlarına hayran kaldığını aktardı.  "Hami Abi hem sert vururdu hem de her yerden vururdu. Köşe direğine yakın yerlerden bile kaleye şut vururdu, top çatala giderdi. Hami Mandıralı'nın son dönemleriydi. Trabzonspor'da 3-4 sene birlikte oynadık. Frikik vuracağı esnada barajın arasına girdim. Bir topun kaleye giderken ses çıkarttığını ilk kez gördüm." dedi. 

Son olarak Ziya Doğan hakkında konuşan Karadeniz, Ziya hocanın soyunma odasındaki hallerinin takımı güldürdüğünü altardı. Soyunma odasındaki fayansların çizgilerine hiç basmadığını ve takımca ne zaman basacak diye hocayı seyrettiklerini ve bu nedenle hocanın verdiği taktiklere odaklanamadıklarını kaydetti. Ama Ziya hocayı çok sevdiğini ve disiplini sayesinde takımı zamanında fizik olarak çok iyi hale getirdiğini aktardı. 

TSKULİS/MBS