Gizli Kahraman Hüseyin Çimşir!

TSKULİS/MBS

Trabzon’un Araklı ilçesinde doğup alt yapımızda futbola başlayan Çimşir 8 yaşından 30 yaşına kadar 22 sene boyunca Trabzonspor’a hizmet etmiştir. Futbolculuk hayatında basit ama yararlı oyunuyla A Milli Takıma kadar yükselen Çimşir 2007-2008 sezonu Fenerbahçe maçında yaptığı hatalar sonucu taraftarların hedef tahtasına tutulmuştu. Bu durum yönetimde de istenmeyen adam olmasına zemin hazırlamıştı.

Takım için yaptıklarına rağmen kendine haksızlık yapıldığını:"Trabzonspor’un bünyesine henüz 8 yaşında girdim. 30 yaşına gittim. Yani 22 yıldır bu kulübün içindeyim. Ne yazık ki kendimi belli çevrelere sevdiremedim. Artık burada kalmamın anlamı yok.”  diyerek açıklamıştır.

Kendisine yapılan haksızlığa rağmen Trabzonsporluğundan hiçbir taviz vermeyen Çimşir, şikeye karşı adalet yürüyüşünde bir fotoğrafda tesadüfen karşımıza çıkmıştı. O sessiz sessiz taraftarların içinde davasının peşinden giderken hep Trabzonspor için uğraşıp savaşmıştır. Hiçbir zaman “ben” demiyerek ve mevki farketmeksizin bu takım için her zaman elinden geldiğinin en fazlasını yapmaya çalışan Hüseyin Çimsir Hocamıza teşekkür ediyoruz.