FORMA GÖĞÜS SPONSORU VESTEL Mİ ?

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devreye girmesi ile kulübün Avrupa kupalarına katılımında kolaylık sağlanmasını başkan Ağaoğlu şöyle yorumlamıştı; Komite ‘Her ne kadar da bizimle yapılan anlaşma şartlarına uyulmamışsa da yeni görev alan yönetimin yapmış olduğu uygulamalar, ekonomik uygulamalar, transferde gösterilen özen, altyapıya verilen önem, A takımda yer alan 19 futbolcunun 17’sinin altyapıdan gelmiş olması, seyirci hasılatında ve ürün satışlarındaki artış göz önüne alınarak Trabzonspor’un bu sene belirli bir ceza ödeyerek, Avrupa gelirlenin yüzde 50’sine el konulması şeklinde ceza uygulanabilir’ diyor. Disiplin kurulu kararını vermeden ‘ceza geliyor ya da gelmiyor’ denemez. Biz zaten geldiğimizden bu yana hemen her gün bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Hatta bugün içinden çıkamayacağımız noktayla gelmiş olduğumuz bir sorunda, kendisine buradan şükranlarımı arz ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızın devreye girmesi ile çözüme ulaştı. 
Berat Albayrak'ın da daha önceki sponsorluk anlaşmalarında büyük çaba harcadığı biliniyor.. 

Ortaya atılan bir diğer iddia ise Zorlu holding bünyesinde bulunan Vestel'in Trabzonspor'a göğüs sponsoru olabileceği... Bir önceki dönem başkanı Muharrem Usta ise Vestel ile zamanında anlaşamadıklarını, Vestel'in tekliflerini kabul etmediğini söylemişti... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle bu sponsorluğun gerçekleşebileceği konuşuluyor.


Zorlu Holding yönetim kurulu başkanı Ahmet Nazif Zorlu'nun, 1960 yılında Denizli'den Trabzon'a yerleşerek Trabzon'da Zorlu Holding'in temellerini atması ise acaba bir "vefa borcu" mu? olarak değerlendiriliyor...

Taraftarların bir çoğu ise bu sponsorluk anlaşmasının imzalanmasını istiyor.

Tunahan Köse/Trabzon Kulis