ESKİ BEŞİKTAŞLI FUTBOLCUDAN TRABZONSPOR'A ÖVGÜ !

Metin Tekin, beIN SPORT'ta yayınlanan spor programında Beşiktaş - Kasımpaşa maçı hakkında açıklamalarda bulundu. Ünlü yorumcu Sivasspor - Galatasaray, Rizespor - Trabzonspor maçlarınıda değerlendirdi.

Tekin yabancı sınırlaması gündemiyle ilgili, "Kimse yabancı dayatması sunmuyor. Yabancı serbest ve Trabzonspor 5 tane Türk oyuncuyla çıktı. Demek ki yabancı serbestliği Türk oyuncu yetiştirmeye engel değil. Kendi takım kültürünüz bu yöndeyse bunu başarıyorsunuz. " ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta Trabzonspor-Beşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulunan Metin Tekin Trabzonspor'un keyif veren oyununa vurgu yapmıştı.

Metin Tekin Trabzonspor'un 2-1 kazandığı maçın ardından, “Ben çok keyif aldım. Trabzonspor’un oyunundan özellikle çok keyif aldım. Trabzon hem oyunuyla keyif veriyor, hem de aldığı sonuçlarla başarılı işlere imza atıyorlar. Bence Trabzonspor futbolcuları  oynarken keyif alarak oynuyor. İnanarak, isteyerek, keyif alarak oynuyorlar. Tebrik ediyorum gerçekten.  Sosa, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Nwakaeme üzerine kurulu bir takım. Çok keyif verici. Alkışlanacak bir takım” ifadelerine yer vermişti.

Yayın Tarihi : 25.05.2019 (15:22)