Bakan Cahit Turhan Trabzonspor´u ziyaret etti!

TSKULIS/MBS

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan bugün Trabzonspor kulubünü ziyaret ederek Bordo-Mavili yönetimle görüşmeler yaptı. 

Düzenlenen ziyarete Trabzonspor yönetim kurulu ve teknik direktörü Ünal Karaman´ın yanı sıra Vali İsmail Ustaoğlu, Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ak Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu da iştirak etti.

Bakan Cahit Turhan´a Trabzonspor yönetimi Trabzon’un kültürel mirasını temsilen telkâri ve isminin yazılı olduğu forma hediye etti.

Çıkışta basın mensuplarına açıklamalar yapan Başkan Ahmet Ağaoğlu ve Bakan Cahit Turhan şunları söyledi: 

Başkan Ağaoğlu, “Sayın Bakanımız ziyaretleriyle bizleri onurlandırdılar. Kendisine, uygulamaya koyacağımız projelerimizi ve programlarımızı arz ettik. İmkânları dâhilinde kulübümüze yardımcı olacaklarını ifade ettiler. Trabzonspor ülkemizin önemli bir değeri. Sadece futbolda değil, sporda da. Birtakım sıkıntılarla dolu süreçten geçiyoruz ama tabi bu üstesinden gelemeyeceğimiz bir süreç değil. Burada çok dikkatli olmamız, çok planlı ve programlı hareket etmemiz lazım. Yapacağımız hatalar ileride bedelini çok ağır ödemek zorunda olduğumuz faturaları karşımıza çıkartabilir. O açıdan son derece dikkatli ve son derece planlı, programlı bir şekilde hayata geçirmek istediğimiz uygulamalarımızı kendilerine arz ettik. Bu tür ziyaretler aynı zamanda moraldir, aynı zamanda güçtür. Buna camia olarak da ihtiyacımız var. Burada varlıklarıyla bizleri onurlandırdılar”.

Bakan Turhan ise şunları aktardı: “Trabzonspor’un bugünü ve geleceğiyle ilgili bir değerlendirme toplantısı yaptık. Trabzonspor ülkemizin köklü kulüplerinden biri. Sesini dünyaya duyurmuş, namını her tarafa yaymış bir spor kulübümüz. Kendisiyle övünüyoruz. Ben de bu toprakların bir evladı olarak Trabzonspor’a gönül desteğimizin yanı sıra her türlü desteği vermeye hazırız. Trabzonsporumuzdan, yönetiminden ve sporcularından hak ettiği yerlere gelmesini, taraftarlarını şampiyonlukla tekrar tanıştırmasını ve o mutluluğu tekrar yaşatmasını bekliyoruz. Bu konuda her türlü desteği vereceğimizi başkanımıza ilettik”.