Yeni Ticaret Bakanı Trabzonlu Mehmet Muş Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine yaptığı değişiklikle Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ı görevden aldı. Ruhsar Pekcan'ın yerine Ticaret Bakanı olarak Dr. Mehmet Muş'u atandı.

Yeni Ticaret Bakanı Trabzonlu Mehmet Muş Oldu
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş atandı. Peki Ticaret Bakanlığına atanan Mehmet Muş kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Buna göre Mehmet Muş, yeni Ticaret Bakanı oldu. Peki Mehmet Muş kimdir, kaç yaşında, nereli?

TİCARET BAKANI MEHMET MUŞ KİMDİR?

1 Mayıs 1982'de Trabzon Köprübaşı ilçesinin Beşköy beldesinde doğdu. Baba adı İsmail, anne adı Mekiye'dir.

İktisatçı; Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. Washington State University School of Economic Sciences'de Ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Dalında Ekonomi doktorasını tamamladı.

Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak çalıştı. AK PARTİ Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ve NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Üyeliği yaptı. AK Parti Grup Başkanvekilidir.
Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Muş, evli ve 1 çocuk babasıdır.