Nevzat Aydın: Çok Üzgünüm!

Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın; skandaldan 17 gün sonra açıklamada bulundu. Aydın açıklamasında: “Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Nevzat Aydın: Çok Üzgünüm!
 

Yemek sipariş şirketi de yaptığı açıklamada, kullanıcıların ad ve soyadı, mail adresleri, telefon numaraları, adres bilgilerinin çalındığını ancak kredi kartı bilgileri ve sosyal medya hesabı bilgileri gibi verilerin güvende olduğunu duyurmuştu. "Yemek Sepeti"ne ait web uygulama sunucusundaki bir zafiyetten yararlanılarak, 18 Mart'ta kullanıcı bilgilerinin bulunduğu veri tabanına, kimliği veri sorumlusunca belirlenemeyen şahıs ya da şahıslarca erişildi.

AYDIN: "ÇOK ÜZGÜNÜM"
Yemeksepeti Üst Yöneticisi (CEO) Nevzat Aydın; söz konusu skandaldan 17 gün sonra açıklamada bulundu ve "Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm" açıklamasında bulundu.
 

Nevzat Aydın, şunları söyledi:
"Her fırsatta dile getirdiğim gibi Yemeksepeti'ni bugünkü konumuna ben ve çalışan arkadaşlarım değil, sizlerden oluşan Yemeksepeti Ailesi getirdi. Dünden gereken dersleri çıkardık; çok daha inançlı ve çok daha güçlü bir şekilde Yemeksepeti'nin yarınını inşa edeceğiz."

"Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum. Çok üzgünüm. 20 yıl boyunca en büyük önceliğimiz kullanıcılarımızın güvenliği ve memnuniyeti oldu, olmaya da devam edecek. Benzer bir olayın tekrar yaşanmaması için tüm geliştirmeleri yapmayı sürdürüyoruz

YEMEK SEPETİ: KULLANICILARIN AD VE SOYADI, MAİL ADRESLERİ, TELEFON NUMARALARI, ADRES BİLGİLERİ ÇALINDI”

Yemek Sepeti Elektronik İletişim Perakende Gıda Lojistik AŞ'ye yönelik siber saldırının gerçekleştiği yurt dışı kaynaklı IP adresleri, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi tarafından belirlenmişti.

KREDİ KARTLARI GÜVENDE

Yemek sipariş şirketi de yaptığı açıklamada, kullanıcıların ad ve soyadı, mail adresleri, telefon numaraları, adres bilgilerinin çalındığını ancak kredi kartı bilgileri ve sosyal medya hesabı bilgileri gibi verilerin güvende olduğunu duyurmuştu.