Trabzonspor'un Eski Hocası Vahid Halilhodzic'in Peşini Terslikler Bırakmıyor!

Gine'de maç için bulunan Eski Trabzonsporlu Halilhodzic yönetimindeki Fas Milli Takımı darbenin tam ortasında kaldı. Hala ülkede bulunan ve esir tutulduğu iddia edilen Liverpool'un yıldızı Naby Keita için ise kulübünden bir açıklama yapıldı.

Trabzonspor'un Eski Hocası Vahid Halilhodzic'in Peşini Terslikler Bırakmıyor!

 

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri’nde oynanacak maç için Gine’ye giden Fas Milli Takımı hiç beklenmediği bir olayla karşılaştı. Gine’de askerlerin yönetime el koyduğu belirtilirken Faslı futbolcular da darbenin tam ortasında kaldı.

İki farklı dönemde Trabzonspor’u çalıştıran Vahid Halilhodzic yönetimindeki Fas Milli Takımı, Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacakları maç için Gine’ye gitmişti. 
Ancak burada kendilerini darbe girişiminin içinde buldular. Silahlı bir grup, ülkenin Cumhurbaşkanı Alpha Condé’yi esir aldığını ve kontrolü ele geçirdiğini açıkladı. Özel kuvvetlerden olduğunu söyleyen bir grup, haber ajanslarına video mesaj göndererek Cumhurbaşkanı Alpha Conde’nin yakalandığını, anayasanın yürürlükten kaldırıldığını duyurdu. 

KAOSUN ORTASINDA KALDILAR!

Tam bu ortamda Gine'yle maç yapmak üzere ülkede bulunan Fas Milli Takımı, silahlı çatışmaların devam ettiği sırada otellerinde bulunuyordu. Gelişen olaylar sonrası bir açıklama yapan FIFA, Gine ile Fas arasında yapılması gereken karşılaşmanın darbe girişimi nedeniyle oynanmayacağını duyurdu. Karşılaşmanın iptali sonrası harekete geçen Fas kafilesi otelden çıkıp havaalanına giderken büyük bir kalabalığın ortasında kaldı. Görüntülerde otobüsün camlarına su şişeleri atıldığı görülürken bazı insanların araca vurduğu duyuluyor. Büyük kaos içindeki ülkeden zorlukla havaalanına ulaşan Fas Milli Takımı'nda hiç kimse zarar görmezken, kafile ülkesine uçakla geri döndü.

TERSLİKLER PEŞİNİ BIRAKMIYOR!

Vahid Halilhodzic'in peşini terslikler bırakmıyor. Geçtiğimiz günlerde Koronavirüse yakalanan tecrübeli teknik adam, yakın tarihte de Hakim Z.'i kadroya almadığı için ülke genelinde eleştirilerin odağı oldu. Şimdi de maç için gittiği ülkede darbenin ortasında kaldı.