Super Haber İsimli İnternet Sitesinden Trabzonspor'a Aşağılık Saldırı!

Trabzonspor'un Mekap isimli ayakkabı firmasıyla yaptığı sponsorluk anlaşması nedeniyle Superhaber isimli internet sitesi mesnetsiz şekilde Trabzonspor'a saldıran bir haber hazırladı.

Super Haber İsimli İnternet Sitesinden Trabzonspor'a Aşağılık Saldırı!

 

İşte Superhaber'in terbiye sınırlarını aşan Trabzonspor haberi:

Trabzonspor'un Mekap ile anlaşması tepki topladı!

Trabzonspor Kulübü bugün imzaladığı sponsorluk anlaşmasının ardından eleştirilerin hedefi oldu. Mekap ile bir yıllık sponsorluk anlaşması imzalayan kulübe markanın kamuoyundaki algısı üzerinden sert eleştiriler yöneltildi. PKK'nın dağ kadrosunun Mekap marka ayakkabılar giydiğine dair hatırlatmalar yapılarak, "Tesisleri de peşmerge koruyacak herhalde!" şeklinde itirazlar yükseldi!

Trabzonspor Kulübü, spor giyim markası Mekap ile bir yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve Mekap Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk İskender katıldı.
İmza töreninde konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, “Bizim jenerasyonumuz, yani 50-60 yaş grubundaki insanlar Mekap’ı çok yakından tanırlar. 70’li yıllarda, ithalatın yasak olduğu dönemlerde ülkemizdeki spor ayakkabısında 2-3 lider kuruluştan bir tanesiydi." dedi.

Mekap Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk İskender ise yaptığı açıklamada, “İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu sponsorluk vazifesini devam ettireceğiz. Bizler bunu vazife olarak görüyoruz. Trabzonlu olup, Trabzon’da olup, Trabzonspor’a destek olmamak düşünülemez." diye konuştu.
İmza töreninin ardından Mekap Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk İskender, 600 çalışanı ve aileleri için 1061 adet yeni sezon formalarından satın aldı.

TEPKİLER VAR

Diğer yandan milliyetçi muhafazakar kimliği ile tanınan Trabzon şehrinde Mekap ile anlaşma imzalanması, markanın kamuoyunda bilinen farklı algısı nedeniyle tepkilere neden oldu. Mekap ayakkabıların firmadan bağımsız şekilde PKK'nın dağ kadrosu tarafından uzun yıllardır kullanılması nedeniyle sponsorluk anlaşmasına tepkiler geldi.
Sosyal medyada paylaşılan yorumlarda, "Bu mekap peşmergenin giydiği mekap mı?", "Peşmerge ayakkabısı diyorlardı bunun bir türüne, sarı mekap", "Dağda pekekeliler de giyermiş hatta bununla ilgili haberler de vardı Güneydoğu'da mekap giyenleri takibe alıyorlarmış falan." ve "Tesisleri de peşmerge koruyacak herhalde" şeklinde yorumlar yapıldı.

Superhaber'in aşağılık haberini desteklemek için kullandığı sosyal medya paylaşımları: