Serkan Balcı: İki İsim Şenol Güneş'in Belalılarıydı!

Trabzonspor'un son şampiyon olduğu 2010-11 kadrosunda da yer alan Serkan Balcı, Trabzonspor'daki anılarını anlattı.

Serkan Balcı: İki İsim Şenol Güneş'in Belalılarıydı!

 

Trabzonspor’un eski futbolcularından Serkan Balcı, bordo mavili takımda geçirdiği günlerden anılarını paylaştı.

Serkan Balcı’nın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

YATTARA VE JAJA GÜNEŞ’İN BELALILARI

Trabzonspor’da çok iyi zamanlarım geçti. İlk beni milli takıma alan Şenol Güneş’ti. Onun belalıları Jaja ile Yattara’ydı. Jaja’nın özel hayatı çok kötüydü. Alkollü geliyordu, gece partiler yapıyordu. Öyle bir yeteneğin olsa futbolla yatıp kalkarsın. Kendine baksa tutma şansın yok. Şenol Hoca maç günleri çok stresli oluyordu.

Engin Baytar tanıdığım en iyi futbolculardan. Deli dolu, hayatı değişik. Bir gün maç oynanırken 1-1’ken Şenol hoca onu oyundan aldı. Engin çıkarken küfür ediyordu. Sonra 2-1 öne geçtik. Sonra biz maçların ardından pazartesi günü maçları izler analizini yaparız. Şenol hoca “son bir görüntümüz var, Engin seni şuraya Bir alalım”.  Engin tabi küfür ederek geliyor ekranda, hoca “Engin burada ne diyorsun” dedi. O zaman Paulo Henrique falan var, Engin “Biz anamız ağlamış bunlar koşmuyor ben onlara küfür ediyorum” dedi. Hoca da “tamam otur” dedi.

SİLAH ŞAKASI

Trabzon’a gelen herkese silah alıyorduk. Bana şaka yapıyorlar falan tesislerde, arabam da açık, canım yandı ben de silaha uzandım aldım kurşun bir çıktı hepsi korktu, “öyle şaka mı olur” dediler.

Serkan Balcı ve Gustavo Colman

BARIŞ MEMİŞ’İN YANAL’A PURO YANITI

Barış Memiş bir çıktı böyle bir futbolcu olamaz. 16-17 yaşında inanılmaz goller atıyor müthiş adam geçiyor.Gökdeniz’den daha yetenekli. 1 sene oynadı, 2. Sene bir başladı purolar, saçma sapan işler, Ersun hoca bunu düzeltmeye çalıştı. Ersun Hoca çağırıyor bunu “Nerede gördün sen puroyu” diyor, o da “Hocam sen içiyorsun ya senden gördüm” diye cevap veriyor. Batuhan Karadeniz ve Barış Memiş o dönem U17’de bütün Avrupa’ya kök söktüren isimler. Sonra yok olup gittiler.