Ofspor Başkanı Olcay Saral Galatasaray Kurasını Değerlendirdi!

Yeşilyurt D.Ç Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral, ZTK'da eşleştikleri Galatasaray maçıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ofspor Başkanı Olcay Saral Galatasaray Kurasını Değerlendirdi!


Galatasaray'ın, Ziraat Türkiye Kupası 4. Eleme Turu'ndaki rakibi Ofspor oldu.

Kuradan dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Yeşilyurt D.Ç Ofspor Kulübü Başkanı Olcay Saral önemli açıklamalarda bulundu.

EVET OFSPOR VAR

61saat’e kurayı değerlendiren Saral, “Kurada 4 büyük kulüpten ikisi vardı. Beşiktaş ile 2012-2013 yılında eşleşmiştik. Açık ve net gönlümüzden geçen takım olan Gaalatasaray’dı. İstediğimiz rakiple eşleşmekten dolayı mutluyuz. Skordan bağımsız olarak bütün Oflular olarak “Evet Ofspor var” dedirtmek amacındaydık. Bu hatırlatmayı yaptığımız için de mutluyuz. Maça gelince daha genç ve tecrübesiz bir kadromuz var. Denk bir mücadele olmayacağı belli. Boğulursan büyük derede boğul demişler. Skor ne olursa olsun bizim çocuklarımız, futbolcularımızın o statta mücadele etmesi o sesi duyurabilmemiz varlığımızı hissettirebilmemiz, sıkıntıları dile getirebilmemiz açısından önemli oldu. Allah gönlümüze göre verdi" dedi.

PROFESYONEL KULÜBE YAKIŞMAYAN EKSİKLER VAR

Ofspor'un yaşamını idame ettirebilmesi adına desteğe ihtiyaçları olduğunu ifade eden Saral, "Kuranın çekilmesiyle beraber çok sayıda arayanımız oldu. Of’un maalesef çözülmeyen birçok sorunu var. Bir türlü yapılmayan antrenman sahaları var, stadyum sorunu var. Kulübün yaşamak ve yarışmak adına ciddi problemleri var. Bunları dile getirebilmek önemli, ertesi gün kimse yüzünüze bakmak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait atıl durumdaki arazi var, antrenman sahaları projesi var. Bakanlığa devredilişinin 7. yılına girildi, hala yapılmadı. Altyapı oyuncularımız 36 km yol kat edip gidip geliyorlar. Sürekli mevcut stadımızı kullanmak zorunda kalıyoruz. Profesyonel kulübe ve camiaya yakışmayan eksikler var ancak bu sevdadan vazgeçemiyoruz. Büyütmemize yardımcı olsunlar, Of gençliğinin buna ihtiyacı var” diye konuştu.