Mustafa Mir Çolakoğlu: Şeytani Düzenin Hedefi!

Şenol Güneş'in Hollanda maçından sonra yaptığı "Şeytani Düzene" yenildik açıklamasının analizini Tskulis.com'un Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Mir Çolakoğlu yazdığı yazı ile yaptı.

Mustafa Mir Çolakoğlu: Şeytani Düzenin Hedefi!


İşte Mustafa Mir Çolakoğlu'un yazısı;
Şenol Güneş'in 6-1 Hollanda hezimetinin ardından uzun zaman sonra fabrika ayarlarına dönerek önemli açıklamalarda bulundu. Bütün sorumluluğu üzerine alarak "Şeytani Düzenden" bahsetti. Sahi hiç düşündünüz mü bu "Şeytani Düzen" nedir? Kimler için çalışıyor? 

Şenol Güneş'i Milli Takımın başına yalvararak getiren ekip, Şenol Güneş ile birlikte Arda Turan'ın, Emre Belözoğlu'nun, Caner Erkin'in, Burak Yılmaz'ın bütün yerleşik düzenin elemanları Milli Takım'a geri döndü. Şenol Güneş, herkesi kucakladı, Milli Takım'ı Lucescu'yu yiyen "Şeytani Düzen" ile yönetmeye başladı. Milli Takımımın bütün futbolcuları, sanki son maçlarıymış gibi oynayıp, Avrupa Şampiyonasına favorileri olarak gidiyordular. Ama Avrupa Şampiyonası öncesi Uluslar Ligi'nde küme düştük, anlam veremedik. Şansızlık dedik. Sonra Avrupa Şampiyonası geldi çattı ve 3-0 ile geri döndük. Milli Takımındaki görüntü, Trabzonspor'un Ankaragücü maçına giderken ki takım otobüsünün içi gibiydi, tüm Avrupa Şampiyonası öncesi. Bir şeylerin ters gittiği, bir sorunun olduğu çok net belliydi. Aslında herkes sorunu biliyordu ama kimse bir şey söyleyemiyordu. Avrupa Şampiyonası dönüşü Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, ağzındaki baklayı çıkardı ve Milli Takımın teknik ekibine Emre Belözoğlu'nu dahil edeceğini açıkladı. Ama olay öyle bir ani gelişti ki herkes şok oldu! Hatta "Şeytani Düzenciler" hemen bu haberi flaş olarak verdiler ve Şenol Güneş'in bu kararı için çok doğru bir karar dediler. Ama ne olduysa bir anda o iş iptal oldu. Bahane olarak da Emre Belözoğlu kendini teknik direktör olarak geliştirmek için Sarri'nin yanına İtalya'ya gidecekti. Ama o gün bu gündür Emre Belözoğlu'nu gören olmadı. Sonra anlaşıldı ki planlar değişti! Bunu nereden mi anlıyoruz sistemin "Düzeni" TRT'den ayrıldı, yerine "Şeytani" geldi. O saatten sonra bütün planlarım değiştiği belliydi! Artık "Şeytani Düzen" Şenol Güneş'i istemiyordu! Emre Belözoğlu'nu da Şenol Güneş'in yanına aparat olarak değil de bizzat Şenol Güneş'in yerine gelmesini düşünüyordurlar. Aslında Şenol Güneş bu "Şeytani Düzen" ile anlaşmak için iki hamle yaptı. Birincisi herkesin malumu Emre Belözoğlu hamlesi, ikincisi kimsenin anlam veremediği Altay Bayındır hamlesi! Emre Belözoğlu hamlesini "Şeytani Düzen" bozdu, Altay Bayındır halmesini de bizzat Altay Bayındır kendisi bozdu! Yediği golle ve maç sonu yaptığı açıklama ile! 

Beşiktaş dönemindeki mide bulandırıcı açıklamalarından dolayı çok soğuk baktığım Şenol Güneş'e büyük bir operasyon çekiliyor! Şenol Hocanın yanında Milli Takım'a da büyük bir operasyon çekiliyor. Dışarıda bu operasyonu çekenler belli oldu ama içeride bu operasyonu çekenler hala bukalemun modunda takılıyorlar! Ama dışarıdaki ekibin nihai hedefi belli, Şenol Güneş'in yerine Emre Belözoğlu'nu getirmek. 

SON SÖZ 

Rahmetli Özkan Sümer'in Trabzonsporlulların kulağına küpe olacak bir sözü var: "Büyük olmak için büyüklerle sevişmeyeceksin, onlarla savaşacaksın." malesef İstanbul'un sisli ve puslu havası Şenol Güneş'e bu sözü unutturdu. Ama aklı başına Hollanda'dan 6 tane yeyince başına kaldı.