Mohamed Daramy İmzayı Attı Trabzonspor'u Hedefe Koydu!

Trabzonspor ile Şampiyonlar Ligi Play Off turunda eşleyen Kopenhag’ın yeni transferi Mohamed Daramy’den Trabzonspor mesajı geldi.

Mohamed Daramy İmzayı Attı Trabzonspor'u Hedefe Koydu!

 

 

Kulüple sözleşme imzalayan Daramy, “Şampiyonlar Liginde devam etmek için elimden gelen her şeyi yapmak için sabırsızlandığım Kopenhag’a tekrar dönmek harika olacak” dedi.

12 MİLYON EURO’YA TRANSFER OLMUŞTU

Mohamed Daramy bilindiği gibi 2021 yılı Ağustos ayında Kopenhag’dan, Ajax’a 12 Milyon Euro bonservis bedeliyle satılmıştı. Ancak Ajax'ta beklentilerin uzağında kalan ve fazla forma şansı bulamayan Daramay, eski kulübünün devre girmesiyle Kopenhag’a kiralandı.

PİYASA DEĞERİ DÜŞTÜ

Sol açıkta forma giyen 10 yaşındaki 1.80 boyundaki Sierra Leone asıllı Danimarkalı oyuncu, geleceğin yıldız adayları arasında gösteriliyor. Bir dönem değeri 8,5 Milyon Euro’ya kadar çıkan Daramy, şu anda güncel piyasa değeri ise 6 milyon Euro’ya kadar düştü.

HARİKA OLACAK

Daramy imza töreninde, “Şampiyonluğu yeniden kazanmak, kupayı kazanmak ve Şampiyonlar Liginde devam etmek için elimden gelen her şeyi yapmak için sabırsızlanıyorum. Kopenhag’a tekrar dönmek harika olacak. Benden ne beklendiğini biliyorum ve bunu başarmak için çok çalışmam gerekiyor. FCK benim için birçok yönden bir yuva ve herkesi ve özellikle taraftarları tekrar görmeyi dört gözle bekliyorum” dedi.

Kulübün Sportif Direktörü Peter ‘PC’ Christiansen’de, “Bu hem biz, hem Ajax hem de Mohemed için iyi bir çözüm. Üstümüzde çok büyük şeylerin olduğu bir dönemde, kulübü içeriden tanıyan ve hemen katkı sağlayabilecek çokkaliteli bir oyuncu alıyoruz” diye konuştu.