Mahkeme: FETÖ Kaos İçin Fenerbahçe'yi Şampiyon Yaptı!

“FETÖ Fenerbahçe’yi şampiyon - Trabzonspor’u mağdur etti…” Mahkeme 10 yıl sonra Trabzonspor’un şampiyonluğunu tescil etti.

Mahkeme: FETÖ Kaos İçin Fenerbahçe'yi Şampiyon Yaptı!

 

10 yıl sonra mahkeme tescilledi 

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi, "Futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurdukları gerekçesiyle açılan davada İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi 4 Haziran'da verdiği hükmün gerekçesinin yazımını tamamladı. 

Gerekçeli kararda, FETÖ'nün yapısı, hiyerarşisi, futbol camiasına sızma gayeleri, sanıkların yargılama kapsamındaki ifadeleri, müştekilerin beyanları ve kararda verilen hükümlere dair hukuki nedenlere yer verildi.

Kararda çıkan sonuca göre; FETÖ terör örgütünün dolaylı yoldan 2010 – 2011 yılında Trabzonspor’un şampiyonluğunu engelleyerek Fenerbahçe’ye verdiği ortaya çıktı. 

Terör Örgütünün nihai hedefinde ise Trabzonspor taraftarları ile Fenerbahçe taraftarlarını karşı karşıya getirmek olduğu vurgulandı. Kaos çıkartmak için Trabzonspor'un yerine Fenerbahçe'yi şampiyon yaptırıp, sonra da Fenerbahçe şike yaptı diyerek adalet sağlama üstünden kaos hedefi olduğu gerekçeli kararda ortaya çıktı.

GEREKÇELİ KARARDA ŞU DEĞERLENDİRMEDE BULUNULDU:

Öte yandan Kararda, spor kamuoyunu ve özellikle milyonlarca taraftarı bulunan camiaları karşı karşıya getirmek ve kaos ortamından faydalanmak isteyen örgütün, özellikle emniyet ve yargı içerisindeki elemanları vasıtasıyla harekete geçirdiği kumpas organizasyonu ile tek bir hamle ile birden fazla çıkar sağlamayı amaç edindiği belirtildi.