Game Pass’ten Football Manager 2022 Müjdesi!

9 Kasım 2021 tarihinde çıkacağı açıklanan Football Manager 2022, satışa çıktığı gün itibariyle Game Pass üyelerinin tam erişimine sunulacak.

Game Pass’ten Football Manager 2022 Müjdesi!

 

SEGA son yaptığı açıklamada, 9 Kasım’da piyasaya sürmeyi planladıkları Football Manager 2022 oyunu hakkında Microsoft ile anlaşma sağladıklarını duyurdu. Oyunun çıktığı gün itibariyle Xbox Game Pass üzerinden satışa sunulması bekleniyor.

Oyunun hem Windows hem de Xbox Edition sürümlerinin aynı gün piyasaya çıkması planlanıyor. İlk sürümü bilgisayarlar için Game Pass aracılığı ile, ikinci sürümü ise konsollar için Game Pass’e gelecek. Ancak bir Xbox Game Ultimate abonesiyseniz, her iki sürümde sizler için tam erişime sunulacak.

Microsoft bunu ilk kez yapmıyor

Microsoft daha önce de Football Manager oyunlarını Game Pass aracılığıyla kullanıcılarına sunmuştu. Ancak ilk defa SEGA’nın bir oyunu çıktığı gün itibariyle Game Pass ile buluşuyor. Bu oyunların ne kadar sevildiği ve satın alındığı göz önünde bulundurulursa, Microsoft bu anlaşmadan karlı çıkan taraf olacağa benziyor.

Football Manager serisinin Stüdyo Direktörü Miles Jacobson, bu yılın başında yapmış olduğu açıklamada bu serinin şu ana kadar toplamda 33 milyondan fazla sattığını paylaşmıştı. Oldukça iddialı bir sayı, özellikle Microsoft tarafını müşteri çekme potansiyeli ile ne kadar heyecanlandırdığını görebiliyoruz.

Game Pass aboneliği olmayanlar nereden alacaklar?

Eğer Microsoft Game Pass üyesi değilseniz, bu oyunu Steam, Epic Games Store ve şirketin kendi mağazası olan Microsoft Store üzerinden satın alabilirsiniz. Satın alırken nereden aldığınızın önemi olmaksızın, oyun Türkçe dil desteği ile birlikte gelecek. Ayrıca Xbox’ın açıklamasına göre oyunun xCloud kütüphanesine de eklenmesi bekleniyor. Ancak xCloud’un Beta sürümünü destekleyen ülkeler içerisinde henüz Türkiye bulunmuyor.

SEGA, yeni Football Manager’ın Xbox sürümünün geçtiğimiz yıllarda çıkan sürümler gibi Touch altyapısını temel alıp almadığına dair bir bilgi paylaşmadı. Ancak Japon şirket önümüzdeki günlerde yeni özellikler ve paketler hakkında daha fazla bilgi paylaşacaklarına dair söz verdi.Football Manager 2022 sistem gereksinimleri

Oyunun henüz bilgisayar için çıkacak sürümünün sistem gereksinimleri açıklanmadı. Ancak geçtiğimiz sene ki sürümü ile benzer özelliklere sahip sistemleri i desteklemesi bekleniyor. Gelin birlikte Football Manager 2021‘in sistem gereksinimlerini hatırlayalım.

Minimum Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 7, 8/8.1, 10 (64-bit)

İşlemci: Intel Core 2 / AMD Athlon 64 – 1.8 GHz

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 9600M GT / AMD Radeon HD 3650

VRAM: 256 MB VRAM

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir

İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)

İşlemci: Intel Core i3 / AMD FX Series – 2.5 GHz

Bellek: 4 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 730 / AMD Radeon R7 240

VRAM: 2 GB VRAM

DirectX: Sürüm 11

Depolama: 7 GB kullanılabilir alan

 

Shiftdelete.com