Fenerbahçe Trabzonspor'un Görüştüğü Futbolcu İçin Teklif Sundu!

Trabzonspor uzun süredir transfer etmeyecek çalıştığı futbolcu için ezeli rakipten hamle geldi! Transfer çalışmaları kızıştı!

Fenerbahçe Trabzonspor'un Görüştüğü Futbolcu İçin Teklif Sundu!

 

Süper Lig'de yeni sezon öncesi çalışmalarını sürdüren kulüpler transfer döneminin yaklaşmasıyla birlikte vites yükseltti. Yeni sezonda şampiyonluk için iddialı bir kadro kurmayı planlayan Fenerbahçe'nin önceliği yıldız bir golcü almak. Sarı-lacivertliler, uzun süredir Trabzonspor'un gündeminde olan Andreas Cornelius'a kanca attı. Danimarkalı forvet için 3.5 milyon euro öneren Kanarya, 5 milyon euro isteyen Parma ile pazarlık halinde. Öte yandan bordo-mavililerin de son bir teklif yapabileceği öğrenildi.

Fenerbahçe, Trabzonspor'un görüşme yaptığı Andreas Cornelius için görüşmeler başladı! Fenerbahçe'nin futbolcu için ciddi mi olduğu yoksa piyasa mı yükseltmeye çalıştığı belli değil!

Transfer döneminin başlamasına sayılı günler kala kulüpler çalışmalarına devam ediyor. Her transfer döneminde olduğu gibi bu yaz da Süper Lig'in devleri arasında kıyasıya yarışlar yaşanacak gibi görünüyor. Fenerbahçe'nin, Trabzonspor'un listesindeki golcü için teklif yaptığı ifade edildi. İşte detaylar.

Ezeli rakipler Fenerbahçe ve Trabzonspor transferde karşı karşıya geldi. Sarı-Lacivertliler uzun süredir Trabzonspor'un gündeminde yer alan Andreas Cornelius için resmen devreye girdi. Fenerbahçe yönetimi hem Danimarkalı forvetin menajeri hem de Parma kulübü ile görüşmelere başladı.

FENERBAHÇE TRANSFERDE ISRARCI

Yeni sezon öncesi 2 forvet takviyesi yapmayı planlayan Fenerbahçe'nin Cornelius konusunda ısrarcı olduğu öğrenildi. Fenerbahçe Cornelius için 3.5 milyon Euro teklif ederken, Parma 5 Milyon Euro'dan aşağı düşmüyor. 
 

PARMA 5 MİLYON EURO’DA DİRETİYOR

Geçtiğimiz sezon tecrübeli yıldızı 6 milyon euro'luk zorunlu satın alma opsiyonuyla Atalanta'dan kiralayan Parma'nın rakamı az bulduğu ve en az 5 milyon euro istediği ifade ediliyor.

TRABZONSPOR YENİ HAMLE YAPACAK

Trabzonspor cephesinin de birkaç gün içinde Cornelius için yeni bir görüşme yapması bekleniyor. Danimarkalı yıldızın yıllık maliyetinin 2.5 milyon euro olduğu da gelen bilgiler arasında.

GALATASARAY'IN KAPISINDAN DÖNDÜ

Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında transfer savaşı çıkaran Cornelius 2018 yılında Galatasaray'ın kapısından dönmüştü. Gomis'i satan Sarı-Kırmızılılar transfer döneminin son gününde Danimarkalı yıldızla anlaşmış ancak çıkan pürüzler sonrası anlaşma suya düşmüştü. Cornelius geçen sezon Parma'da 29 maçta 1 gol atabildi.