Fenerbahçe'nin İsmi Enteresan Bir Dolandırıcılık Olayı İle Gündeme Geldi!

Türkiye Süper Lig kulüplerinden Fenerbahçe'nin ismi enteresan bir dolandırıcılık iddiasıyla yeniden gündeme geldi.

Fenerbahçe'nin İsmi Enteresan Bir Dolandırıcılık Olayı İle Gündeme Geldi!

 

İddiaya göre Hollanda'da bir araba şirketi, kendini Fenerbahçe’ye Empoli olarak tanıtıp, Miha Zajc transferinin son taksidini hesabına yatırılmasını istedi.

Fenerbahçe, bu hesaba 831 bin 929 euro transfer etti.

Fenerbahçe, Miha Zajc transferinde dolandırıldı iddiası

Fenerbahçe'nin 2 yıl önce İtalyan ekip Empoli'den transfer ettiği Miha Zajc'la ilgili dolandırıldığı iddia edildi.

Hollanda'da bir araba şirketi, kendini Empoli olarak tanıtıp, transferin son taksitini hesabına yatırılmasını istedi. Fenerbahçe, bu hesaba 831 bin 929 euro gönderdi.
Play Spor'un Hollanda'dan De Gelderlander Nieuws'e dayandırdığı habere göre, son taksit ödemesini alamayan Empoli ise Fenerbahçe'yi FIFA'ya şikayet ederek lisansın geri çekilmesini istedi. Bu yüzden aynı rakam bu sefer Empoli kulübüne yatırıldı ve sarı-lacivertliler, otomobil şirketine mahkeme açtı.

Gelderland mahkemesi geçtiğimiz günlerde otomobil şirketinin parayı Fenerbahçe'ye geri ödemesi gerektiğine hükmetti. Bir sözcü, polisin cezai soruşturma yürüttüğünü söyledi. Şu ana kadar hiçbir şüpheli tutuklanmadı. Fenerbahçe konu ile alakalı herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Miha Zajc

Fenerbahçe, 31 Ocak 2019'da Sloven milli futbolcu Miha Zajc'ın bonservisini Empoli'den satın almıştı. Haberde Fenerbahçe orta saha oyuncusu için 3,9 milyon euro ödedi. Bu miktar kulübe üç taksitte aktarıldı.

(De Gelderlander Nieuws)