Avrupa Süper Ligi Resmen Kuruldu! Türkiye'den Takım Katılacak Mı?

Avrupa Süper Ligi resmen kurulduktan sonra başkan seçilen Florentino Perez, şu an 12 olan daimi kurucu takımları 15'e çıkarkmak için harekete geçti. Almanya ve Fransa'nın oluşuma soğuk bakmasından sonra, başkan Perez rotasını nüfusunu fazla ülkelere doğru çevirdi. Türkiye'den bir takımın sisteme dahil edileceğini bunun için çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Avrupa Süper Ligi Resmen Kuruldu! Türkiye'den Takım Katılacak Mı?

Son dakika haberine göre Avrupa'nın dev takımları kendi aralarında bir başkaldırıya imza atarak Şampiyonlar Ligi yapısından ayrıldı. İngiltere'den Manchester City, Tottenham, Manchester United, Liverpool, Arsenal ve Chelsea gibi devler, İspanya'dan Real Madrid, Atletico Madrid ve Barcelona, İtalya'dan da Inter, Juventus, Milan birlikte hareket ederek Avrupa Süper Lig'ini kurdu.

Avrupa Süper Ligi 15 daimi kurucu tarafından kurulacağı öğrenildi. Şu an için 12 daimi kurucunun olduğu Avrupa Süper Ligi için 3 takım daha sistme dahil edilmeye çalışıyor. Fransa ve Almanya takımlarının oluşuma soğuk bakmasından dolayı alternatif takımlar üzerinde duruluyor. Avrupa Süper Ligi Başkanı seçilen Real Madrid başkanı Perez, Türkiye'den iki takımla iletişim halinde olduğu öğrenildi. Florentino Perez'in Türkiye'den ilk tercih olarak Galatasaray olduğunu öğrenilirken, Galatasaray'ın bu teklifi kabul etmemesi durumunda Trabzonspor ile iletişime geçebileceği öğrenildi.

AVRUPA SÜPER LİGİ İÇİN 3 DAİMİ 5 BAŞARI ODAKLI TAKIMA DAHA İHTİYAÇ VAR

Avrupa'nın büyük takımları Şampiyonlar Ligi konseptinden çıkarak kendi sistemlerini kurdular. Bu sisteme göre 3 tane daha daimi üye takıma ihtiyaçları var. Buna göre başarı odaklı değişecek 5 takımla Avrupa Süper Ligi resmen başlayacak. Avrupa Süper Ligi başkanı Florentino Perez, bu üç daimi üyeyi Almanya ve Fransa ligi takımlarından doldurmayı düşünüyordu. Fakat Almanya ve Fransa'nın bu oluşuma katılmayacaklarını belirtmeleri, başka n Perez'i taraftar sayısı fazla takımlara yöneltti. Bu doğrultuda Türkiye’nin nüfusunu göz önünde bulundurarak ilk teklifi Galatasaray'a götürmeyi planlıyor. Eğer Galatasaray'dan beklenen olumlu cevap gelmezse, Trabzonspor ile iletişime geçilerek Trabzonspor'un Avrupa Süper Ligi'ne davet edileceği öğrenildi. 

2010-2011 SEZONU ENGEL!

Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin Avrupa Süper Ligi oluşumuna sıcak bakmadıkları öğrenilirken, Avrupa Süper Ligi başkanı Florentino Perez'in de bu iki takıma 2010-2011 sezonunda yaşanan şike olaylarından dolayı sıcak bakmadığı öğrenildi.