Ali Koç'un Trabzon Irkçılığı Üniversiteye Sıçradı İddiası!

Koç Üniversitesi ile ilgili flaş iddia... Formayla okula almadılar mı?

Ali Koç'un Trabzon Irkçılığı Üniversiteye Sıçradı İddiası!

 

Koç Üniversitesinde, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un etkinliği bulunduğu iddiasıyla formalı giymek yasaklandığı ileri sürüldü. Etkinlikten haberi olmadan Trabzonspor formasıyla üniversiteye giden genç kızın içeri alınmadığı iddia edildi. 

Koç Üniversitesi ile ilgili bugün ilginç bir iddia gündeme geldi. 

Fenerbahçe Başkanı ve aynı zamanda Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Ali Koç ve KWORKS Üst Kurulu ile Koç Üniversitesinde Çığır Açan Fikirler Buluşması etkinliğine katıldı.  Etkinliğin duyurulan afişine göre program Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü Hanry Ford Çim Alanında saat 15:00 ile 17:00 saatleri arasında yapıldı.  Ancak Ali Koç’un üniversiteye gidecek olmasından dolayı bugün ilginç bir yasağın uygulamaya koyulduğu iddia edildi.  Bu iddia ise, “Üniversiteye Spor Kulübü Formaları ile girişlerin yasaklandığı” şeklinde oldu. 

Ancak bu durumdan haberi olmaya S.A. isimli genç kız, Trabzonspor formasıyla okula gidince içeri alınmadığı iddia edildi.  Genç kızın yakın akrabaları da durumu doğrularken kapıda kendisine “Özel bir etkinlik nedeniyle forma giymek yasak” denildiği ileri sürüldü.  Genç kızın okulun kapısından geri döndüğü bildirildi.  
Genç kızın sosyal medyada konuyu önce paylaşması ardından silmesi sonrasında ise konu bir anda Trabzon’da yayıldı.  Trabzon’da bir çok veli sosyal medya üzerinden bu habere tepki gösterdi. Velilerin bir çoğu, okulun özel bir üniversite ve ücretli olmasına dikkat çekerek, “Evlatlarımızın ne giyeceğine üniversite yönetimi mi karar verece? İnşallah bu oradaki bir görevlinin bireysel bir tavrıdır okul yönetiminin eğer bunda dahili varsa gerçekten özel ve büyük bir eğitim kurumu olan Koç Üniversitesi büyük bir ayıp işlemiştir” ifadelerine yer verdikleri kaydedildi.