Trabzonsporun borcu açıklandı!

Trabzonspor’un 1-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan genel kurul öncesi borcunun 1 milyar 100 milyon ₺'den 973 milyon ₺'ye düştüğü açıklandı.

Kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada bu sezon kadrosuna kattığı Anthony Nwakaeme, Burak Temir, Caleb Ekuban, Majid Hosseini, Vahid Amiri ve Zargo Toure'nin bonservis ücretleri için 2 milyon 200 bin avro ile birlikte menajerlik ücretleri için de 535 bin avro olmak sebebiyle toplam 2 milyon 735 bin avro ödendiğini kamuoyuna açıkladı.

Kulübümüz ayrıyeten Fabian Castillo, Matus Bero, Muhammet Beşir ve Okay Yokuşlu'nun satışlarından  9 milyon 260 bin avro gelir elde ettiğini kaydetti.

Bu bakıma açıklanan raporda A Takımımızın Tesislerinin modernize edildiğ ve oda kapasitelerinin 40’a yükseltildiği açıklandı. Ayrıyeten Mehmet Ali Yılmaz Tesislerimizin hemen yanında bulunan Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arsasında yer alan 4 katlı idari binanın kiralandı ve kulübe kazandırıldı. Bu bakıma idari ofislerimiz ile birlikte yönetim birimlerimiz bu binaya taşındığının bilgisi verildi.

Yapılan açıklamalarda 5 aylık Ağaoğlu döneminde en yüksek ciro’ya ulaştığımızında bilgisi verildi. 19,5 milyon liraya ulaşan ciro geçen seneki 12 aylık tam sezon toplam cirosu olan 20 milyon lira seviyelerine geldiği ve  forma satışlarında 80 bin seviyesine ulaşarak daha 5 aylık dönemde geçmiş sezonlardaki en yüksek satış adedini bile geride bıraktığı açıklandı.

Trabzon Kulis/MBS