Savunma bakanlığından haftalık rapor!

Milli Savunma Bakanlığı, terörle mücadele kapsamında yurt içi ve dışında düzenlenen terör operasyonlarında son bir haftada 41 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Ayrıca yapılan operasyonlarda teröristler tarafından kullanılan 44 adet silah mevzii, sığınak ve depo kullanılamaz hale getirildi.

Bakanlığın yaptığı bilgilendirmede şunlar yer aldı:

a. Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin ve milletimizin güvenliğini sağlamak maksadıyla, yurt içerisinde ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG başta olmak üzere DEAŞ dâhil terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürmektedir.

b. Geçtiğimiz süreç içerisinde (23 – 29 Kasım 2018), PKK/KCK terör örgütünün sürekli barınma alanı ve yurt içine geçiş güzergâhı olarak kullandığı Diyarbakır, Mardin ve Şırnak’ta yürütülen büyük ve orta çaplı operasyonlara aralıksız devam edilmiştir.

İcra edilen operasyonlarda;

Yurt içinde ve dışında 41 terörist etkisiz hale getirilmiş,

11 adet piyade tüfeği, bir adet Tanksavar silahı (Law), 998 adet muhtelif hafif silah mühimmatı, 10 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, iki adet anti personel mayını, 335 kg amonyum nitrat, altı kg C-4 patlayıcı madde, 63 adet (16.380 kg) dinamit lokumu, yedi adet el bombası, iki adet muhtelif telsiz ele geçirilmiş ve 11 adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Teröristler tarafından kullanılan 44 adet silah mevzii, sığınak ve depo kullanılamaz hale getirilmiştir.

Hüseyin Karadeniz/ Trabzon Kulis