GETAFE'DEN TRABZONSPOR'A JEST!

UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nun ilk maçında Trabzonspor'un rakibi olan İspanya'nın Getafe takımı 9 yıl aradan sonra Avrupa'da maç oynayacak olmanın heyecanını yaşıyor.

Kulüp tarihinde üçüncü kez Avrupa Ligi'ne katılan Getafe'nin teknik direktörü Jose Bordalas, Trabzonspor maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

"Rakibimizin tehlikeli olabilecek futbolcuları var"

Bordalas "Trabzonspor iyi ve tecrübeli bir takım. En yüksek düzeyde saygı göstermeliyiz" dedi.

İspanyol teknik adam, Trabzonspor'da Jose Sosa ve antrenmanda sakatlanan ve Getafe maçında oynayamayacak Caleb Ekuban'ın isimlerini öncelikli olarak sıraladı.

Bordalas ayrıca çok büyük bir yetenek dediği 20 yaşındaki Abdülkadir Ömür'ün sol dizinden sakatlanarak 6 ay kadar sahalardan uzak kalmasının üzücü olduğunu vurguladı.

"Avrupa'daki en iyi taraftarlar Türkiye'de" diyen Bordalas, takımlarına sonuna kadar destek veren taraftarlara özel bir hayranlığı olduğunu kaydetti.

Bordalas, Getafe'de olduğu gibi Trabzonspor'da da sakat futbolcu sorunu olduğunu ancak perşembe günkü maçta her iki takımın da iyi bir futbol ortaya koyacağına inandığını dile getirdi.

Trabzonspor karşısında kazanmanın anahtarının "İyi oynamak ve hata yapmamak" olduğunu ifade eden Bordalas, "Rakibimizin bireysel olarak tehlikeli olabilecek futbolcuları var. Takım olarak da güçlü. İyi oynamazsak çok zorlanırız" şeklinde konuştu.

Teknik direktör olarak kariyerindeki ilk Avrupa maçını Trabzonspor'a karşı oynayacak olan Bordalas, "Bundan çok memnunum ve heyecanlıyım. Takımımın iyi bir imaj vermesini istiyorum. İlk maçı taraftarınızın önünde oynamak her zaman iyidir" yorumunu yaptı.

"Herkes birbirini yenebilir"

Trabzonspor ve Getafe'nin dışında Basel (İsviçre) ve Krasnodar'ın (Rusya) olduğu UEFA Avrupa Ligi C Grubu'nu değerlendiren Bordalas, "Karışık, zor bir grupta olduğumuzu söylemeliyim. Herkes birbirini yenebilir. Eşit düzeyde takımlar olduğunu düşünüyorum" dedi.

"Avrupa'da az da olsa tecrübeli olmanın önemli olduğunu düşünüyorum" diyen Bordalas, "Özellikle takımın gücünü orantılı kullanmak açısından tecrübeli futbolcuların olması önemli" diye ekledi.

Getafe'den Trabzonspor'a "Hoş geldiniz" tabelası

Bu arada Trabzonspor için güzel bir jest hazırlayan Getafe; futbolcu, taraftar ve kafeterya girişlerine Türkçe olarak "Hoş geldiniz" yazılı tabelalar astı.

Avrupa'da maç oynamaktan ve Trabzonspor'u ağırlamaktan dolayı çok heyecanlı olduklarını belirten Bordalas, "Alçak gönüllü, küçük bir kulübüz ama herkese iyi davranmaya çalışıyoruz. Bu bizim tüm Trabzonspor'a futbolcularına ve taraftarına saygımızdan" dedi.

"Bu kadar Türk taraftar beklemiyorduk"

Ayrıca Getafe Kulübü yetkilileri, karşılaşma öncesinde Trabzonsporlu taraftarların 800 bilet almasının kendilerini şaşırttığını söyledi.

"Bu kadar Türk taraftar beklemiyorduk" diyen bir kulüp yöneticisi, Trabzonsporlu taraftarların Getafe'de Kendilerini evlerinde gibi hissetmelerini sağlayacaklarını ifade etti.